Tautos, tautos, renginiai

Pirmojo pasaulinio karo aukos

Pirmojo pasaulinio karo aukos

Niekas nebūtų išdrįsęs numatyti Pirmojo pasaulinio karo aukų. Paskelbus Pirmąjį pasaulinį karą, daugelyje Europos sostinių vyko gatvių šventės. Niekas net nenumatė karo su tranšėjomis 1914 m. Rugpjūčio mėn., Jau nekalbant apie baisias aukas, įvykusias per 4 metus trukusias kovas. 1914 m. Rugpjūčio mėn. Ypresas išliko puikiu viduramžių miesto pavyzdžiu. Iki 1918 m. Jis gulėjo griuvėsiuose, o aplinkinę žemę mirė dešimtys tūkstančių. Somme ir Verdun buvo baisių skerdynių liudininkai. Niekas negalėjo numatyti siaubingų šiuolaikinio ginklų naudojimo kartu su pasenusia taktika padarinių. Niūrūs veikėjai „kalba“ patys už save.

ŠalisVyrai mobilizavosiŽuvoSužeistasTrūksta POW +Iš viso aukųnukentėjusiosios% mobilizuotų vyrų
Rusija12 milijonų1,7milj4.9 malūnas2,5 malūnas9.15 malūnas76.3
Prancūzijoje8,4 mln1,3milj4,2 malūnas537,0006,1 malūnas73.3
GB + imperija8.9 malūnas908,0002 malūnas191,0003,1 malūnas35.8
Italijoje5,5 malūno650,000947,000600,0002,1 malūnas39
JAV4,3 malūnas126,000234,0004,500350,0008
Japonija800,000300900312100.2
Rumunija750,000335,000120,00080,000535,00071
Serbija700,00045,000133,000153,000331,00047
Belgija267,00013,80045,00034,50093,00035
Graikija230,000500021,000100027,00012
Portugalija100,000722213,70012,00033,00033
Iš viso sąjungininkų42 milijonai5 milijonai13 milijonų4 milijonai22 milijonai52%
Vokietija11 milijonų1,7 milijono4,2 milijono1,1 milijono7,1 mln65
Austrijoje7,8 milijono1,2 milijono3,6 milijono2,2 milijono7 milijonai90
Turkija2,8 milijono325,000400,000250,000975,00034
Bulgarija1,2 milijono87,000152,00027,000266,00022
Iš viso

Centrinės jėgos

22,8milj3,3 milijono8,3 milijono3,6 milijono15 milijonų67
Iš viso65 milijonai8,5milj21 milijonas7,7miljė37 milijonai57%

Atminkite, kad skaičiai yra suapvalinti ir bendras pjūvis (pvz., Nužudytas, sužeistas ir tt) nebūtinai bus lygus skaičiui.

List of site sources >>>


Žiūrėti video įrašą: Apie Pirmojo pasaulinio karo veiksmus Lietuvos teritorijoje (Gruodis 2021).